Strona główna > Aktualności

W piątek tj. 1 czerwca o godz. 12.00 została otwarta dla Was Internetowa Rejestracja Kandydatów na studia. Rejestracja podstawowa (obejmująca kierunki studiów I stopnia i jednolite magisterskie)  prowadzona będzie do 8 lipca do godz. 23.59. Postępowania kwalifikacyjne na studia II stopnia przeprowadzone zostaną  w przeważającej mierze we wrześniu. W naszej ofercie  mamy 76 kierunków studiów i około 235 różnego typu specjalności. Wierzymy, że każdy z Was znajdzie interesujący kierunek studiów.

Najważniejsze informacje dotyczące procesu rekrutacji znajdziecie na stronach:

Instytut Muzyki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie oraz Parafia Świętej Elżbiety w Cieszynie zapraszają na koncerty dyplomowe studentek edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej, specjalności - prowadzenie zespołów muzycznych.

Każdego roku w maju przypada Międzynarodowy Dzień Muzeów. Z tej okazji w wielu miastach organizowana jest Noc Muzeów. Do tej inicjatywy 10 lat temu dołączył także Cieszyn i jego instytucje. W tym roku po raz kolejny w Cieszyńską Noc Muzeów, która odbędzie się 25 maja, zaangażowani są studenci i pracownicy cieszyńskich wydziałów Uniwersytetu Śląskiego.

W programie Wydziału Artystycznego zaplanowano:

Kolejna Gala Rozdania Nagród OSKARUSIE 2018 przeszła do historii. W cieszyńskim Teatrze im. Adama Mickiewicza 15 maja rozdano statuetki w 4 kategoriach. Przyznano także OskarUSia Specjalnego.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną już za nami. Tematem przewodnim siódmej edycji imprezy był film.

Jubileusz Uniwersytetu Śląskiego był świętowany również w Cieszynie. W środę, 18 kwietnia 2018 roku w Teatrze im. Adama Mickiewicza odbył sie koncert jubileuszowy uświetniający 50- lecie UŚ.

W środę, 11 kwietnia 2018 roku na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie odbędzie dzień otwarty Biura Karier UŚ. W programie przewidziano prelekcję i warsztaty, które przeprowadzone zostaną w sali 07. Wydarzenie kierowane jest do studentów obu cieszyńskich wydziałów UŚ.

Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu  Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk oraz Dziekan Wydziału Artystycznego prof. zw. dr hab. Małgorzata Łuszczak wraz z Dziekanem Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji prof. dr hab. Zenonem Gajdzicą zapraszają na Koncert Jubileuszowy uświetniający obchody 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego.

Jak co roku cieszyńscy studenci Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji przygotowują Przegląd Filmowy czASKina. Tegoroczna edycja odbywać się będzie pod hasłem „Jasna strona buntu”. Dzięki niemu filmy ukażą klasyczny wymiar niezadowolenia, a także zburzą stereotyp postrzegania buntu jako synonimu przemocy,  wskazując na jego pozytywne strony jako walki o wyższe cele i wartości.

„Człowiek renesansu” to zapomniana idea w polskich szkołach.  Grupa licealistów z Bielska Białej, tworząca zespół Project: Progress, który skupia się na rozwoju osobistym młodych ludzi, powtarza za Elonem Muskiem- południowoafrykańskim biznesmenem, że “zwykli ludzie są w stanie być niezwykli".  Dlatego poprzez codzienną dawkę ciekawie podanej wiedzy, interesujące i budzące pasje warsztaty i spotkania z ekspertami chcą wejść w dorosłość pewnie i z wieloma perspektywami.  Czy jednak jest możliwe bycie człowiekiem renesansu we współczesnym świecie propagującym ścisłe specjalizacje?