Strona główna > Aktualności

Już po raz 31. na cieszyńskim kampusie zawitają zespoły folklorystyczne z całego świata. Wszystko za sprawą Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego, którego gospodarzem jest Studencki Zespół Pieśni i Tańca "Katowice".

Koleje Śląskie zapraszają na dzień otwarty w siedzibie spółki (Raciborska 58, Katowice), który odbędzie się 21 lipca w godzinach 10:00- 16:00.

W ramach wydarzenia będzie można m.in. spotkać się z maszynistami pracującymi w naszej spółce oraz przyjrzeć się niektórym pojazdom z naszego parku taborowego. Do dyspozycji kandydatów będą również pracownicy Działu Kadr, z którymi będzie można porozmawiać o warunkach zatrudnienia, a także od razu zostawić swoje CV.

Wśród atrakcji przewidzianych na ten dzień znajduje się również możliwość zwiedzenia siedziby naszej spółki, w tym m.in. hali napraw.

Więcej informacji na www.kolejeslaskie.com

12 i 13 czerwca 2018 roku odbyła się III już edycja Festiwalu Sztuki i Gier Niezależnych. Wzięli w niej udział przedstawiciele i studenci trzech uniwersytetów: Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytet w Ostrawie oraz Uniwersytet Św. Cyryla i Metodego w Trnavie, a także eksperci branży nowych technologii, projektanci i artyści z Japonii, Niemiec, Holandii, Czech i Słowacji.

W piątek tj. 1 czerwca o godz. 12.00 została otwarta dla Was Internetowa Rejestracja Kandydatów na studia. Rejestracja podstawowa (obejmująca kierunki studiów I stopnia i jednolite magisterskie)  prowadzona będzie do 8 lipca do godz. 23.59. Postępowania kwalifikacyjne na studia II stopnia przeprowadzone zostaną  w przeważającej mierze we wrześniu. W naszej ofercie  mamy 76 kierunków studiów i około 235 różnego typu specjalności. Wierzymy, że każdy z Was znajdzie interesujący kierunek studiów.

Najważniejsze informacje dotyczące procesu rekrutacji znajdziecie na stronach:

Instytut Muzyki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie oraz Parafia Świętej Elżbiety w Cieszynie zapraszają na koncerty dyplomowe studentek edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej, specjalności - prowadzenie zespołów muzycznych.

Każdego roku w maju przypada Międzynarodowy Dzień Muzeów. Z tej okazji w wielu miastach organizowana jest Noc Muzeów. Do tej inicjatywy 10 lat temu dołączył także Cieszyn i jego instytucje. W tym roku po raz kolejny w Cieszyńską Noc Muzeów, która odbędzie się 25 maja, zaangażowani są studenci i pracownicy cieszyńskich wydziałów Uniwersytetu Śląskiego.

W programie Wydziału Artystycznego zaplanowano:

Kolejna Gala Rozdania Nagród OSKARUSIE 2018 przeszła do historii. W cieszyńskim Teatrze im. Adama Mickiewicza 15 maja rozdano statuetki w 4 kategoriach. Przyznano także OskarUSia Specjalnego.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną już za nami. Tematem przewodnim siódmej edycji imprezy był film.

Jubileusz Uniwersytetu Śląskiego był świętowany również w Cieszynie. W środę, 18 kwietnia 2018 roku w Teatrze im. Adama Mickiewicza odbył sie koncert jubileuszowy uświetniający 50- lecie UŚ.

W środę, 11 kwietnia 2018 roku na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie odbędzie dzień otwarty Biura Karier UŚ. W programie przewidziano prelekcję i warsztaty, które przeprowadzone zostaną w sali 07. Wydarzenie kierowane jest do studentów obu cieszyńskich wydziałów UŚ.