31. Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny

Strona główna > Aktualnosci > 31. Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny
Zdjęcie z trzydziestego festiwalu folklorystycznego

Już po raz 31. na cieszyńskim kampusie zawitają zespoły folklorystyczne z całego świata. Wszystko za sprawą Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego, którego gospodarzem jest Studencki Zespół Pieśni i Tańca "Katowice".

Festiwal rozpocznie się 25 sierpnia, a 28 sierpnia zostanie zaintaugurowany w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Przez tydzień zespoły z m.in. Gruzji, Panamy, Białorusi, Serbii, RPA, Meksyku i Indii, odwiedzą osiem miast na południu Polski i zaprezentują swój rodzimy folklor. Niezabraknie również reprezentantów z naszego kraju, do których należą: Zespół Pieśni i Tańca AWF Wrocław "Kalina", Studencki Zespół Pieśni i Tańca "Katowice" Uniwersytetu Śląskiego, Zespół Pieśni i Tańca Ziemii Cieszyńskiej im. J. Marcinkowej oraz Zespół Regionalny Ćwiklice z Ćwiklic k. Pszczyny.

Bilety na koncert inauguracyjny w cieszyńskim teatrze są już dostępne w kasie Teatru i na stronie internetowej: www.bilety.teatr.cieszyn.pl

Zespół z PanamyZespół Kalina z Wrocławia