Będzie modernizacja basenu UŚ

Strona główna > Aktualnosci > Będzie modernizacja basenu UŚ
Widok basenu uś w Cieszynie

W dniu 6.09.2018 Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka na konferencji prasowej w Katowicach poinformował o wynikach programu Sportowa Polska w ramach którego Uniwersytet Śląski pozyskał 3,5 mln złotych na modernizację obiektów sportowych w Cieszynie – etap 1 basen.

Inwestycja modernizacji obiektów sportowych jest częścią programu modernizacji cieszyńskiego kampusu Uniwersytetu Śląskiego. Udział finansowy w inwestycji mają także: Miasto Cieszyn (1 000 000 zł – określony w wieloletniej prognozie finansowej miasta na lata 2019-2020) oraz Powiat Cieszyński (500 000 zł – określony w wieloletniej prognozie finansowej powiatu na lata 2019-2020). Inwestycja planowana jest na lata 2019-2020. Inwestycja obejmuje m.in.: termomodernizację basenu, przebudowę sanitariatów, szatni, natrysków, nowy system obsługi klienta, dostosowanie obiektu do wymogów przeciwpożarowych i osób niepełnosprawnych.

Niecka basenowa basenu UŚ w Cieszynie