III edycja Festiwalu Sztuki i Gier Niezależnych

Strona główna > Aktualnosci > III edycja Festiwalu Sztuki i Gier Niezależnych
Uczestnicy LAG Festival podczas gry w sali Urzedu Miejskiego

12 i 13 czerwca 2018 roku odbyła się III już edycja Festiwalu Sztuki i Gier Niezależnych. Wzięli w niej udział przedstawiciele i studenci trzech uniwersytetów: Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytet w Ostrawie oraz Uniwersytet Św. Cyryla i Metodego w Trnavie, a także eksperci branży nowych technologii, projektanci i artyści z Japonii, Niemiec, Holandii, Czech i Słowacji.

Jak co roku festiwal rozpoczął się międzynarodową konferencją LAG EDU pt. Sztuka i Technologia, której gośćmi byli naukowcy z Tokyo University of Technology. Prof. Kunio Kondo oraz prof. Kazuo Sasaki przedstawili wykłady na temat cyfrowego modelowania postaci oraz japońskiej animacji. Na konferencji wystąpili także twórcy gier niezależnych: Victor Van Schagen (Niemcy), Valentin Wirth (Czechy) oraz reprezentanci branży gier: Rafał Polito (Techland) oraz Błażej Zając (IMGN.pro). Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród studentów i publiczności.

Kolejnego dnia na scenie festiwalowej na Rynku w Cieszynie można było zobaczyć gry lub ich projekty nagrodzone w konkursach: LAG ARENa „Zaprojektuj grę”, a także projekty studentów z międzynarodowych warsztatów GAME JAM 2018. Burmistrz Miasta Cieszyna Ryszard Macura wraz z Dziekan Wydziału Artystycznego UŚ prof. Małgorzatą Łuszczak wręczyli nagrodę za najlepszą grę niezależną. W tym roku ten tytuł przypadł grze SYMMETRY z bielskiego studia SleeplessClinic.

W ramach LAG MUSIC wystąpiły zespoły studentów Instytutu Muzyki UŚ: Kuba Chojnacki z zespołem oraz Company of Crisis. W tegorocznym festiwalu wzięła udział także młodzież ze szkół średnich kształcących na profilach plastycznych, poligraficznych i informatycznych z Bielska-Białej i Katowic.

Projekt „Festival of Art and Independent Games” jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”. Partnerem wspierającymi działania merytoryczne jest Miasto Cieszyn.

Więcej informacji o projekcie:
www.lagfestival.us.edu.pl