Logo „HR Excellence in Research”

Strona główna > Aktualnosci > Logo „HR Excellence in Research”
Logo „HR Excellence in Research”

W maju 2017 roku Uniwersytet Śląski uzyskał zgodę na korzystanie z logo Komisji Europejskiej „HR Excellence in Research”. Tym samym uczelnia znalazła się w gronie ponad 40 instytucji w Polsce, które zapewniają badaczom najlepsze warunki pracy i rozwoju.

Uniwersytet Śląski spełnił wymagania stawiane instytucjom w zakresie wdrażania zasad Europejskiej Karty Naukowca oraz Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych. W dokumentach opracowanych przez Komisję Europejską zawarte są między innymi rekomendacje dotyczące warunków pracy, mobilności naukowców oraz rozwoju kariery naukowej. Zalecenia odnoszą się również do zasad rekrutacji, które powinny być transparentne i porównywalne na poziomie międzynarodowym. Wyróżnione instytucje podlegają kontroli Komisji Europejskiej pod względem oceny postępu i efektów wdrażania zasad Karty oraz Kodeksu.

Przyznawanie logo „HR Excellence in Research” jest jednym z działań Komisji Europejskiej w ramach strategii Human Resources Strategy for Researchers nakierowanej na zwiększanie atrakcyjności warunków pracy naukowców w Unii Europejskiej. Działania te mają przyczynić się do zwiększania liczby pracowników naukowych instytucji europejskich.

Szczegółowe informacje na temat „Strategii HR UŚ” oraz Europejskiej Karty Naukowca znajdują się na stronie: pracownik.us.edu.pl/EKN